Strona główna > Varia > Reklama, reklama… i po reklamie.

Reklama, reklama… i po reklamie.

Na początku grudnia br. Polskę ogarnął paraliż komunikacyjny spowodowany gwałtownym i nieoczekiwanym przyjściem zimy. W takiej oto scenerii, w Warszawie odbyła się 9. Krajowa Konferencja Użytkowników Oprogramowania ESRI połączona z „obchodami” 15-lecia polskiego oddziału firmy. I ja tam byłam, miód i wino piłam… ;)

Dzisiaj, na stronie ESRI Polska zostały opublikowane wybrane prezentacje z obu dni konferencji. Niestety, tylko wybrane. Zabrakło przede wszystkim prezentacji z najciekawszego (moim zdaniem) wystąpienia z sesji plenarnej, podczas którego Paweł Chrustek przedstawiał przykłady zastosowania GIS w kartowaniu obszarów zagrożenia lawinowego.

Jeśli chodzi o sesje tematyczne – również nie wszystkie prezentacje ujrzały światło dzienne. A szkoda. Tym bardziej, że drugi dzień został zdominowany przez trochę inny temat (jak tu wrócić do domu, gdy cała Polska stoi w śniegu?) i wraz z upływem czasu, uczestników ubywało w tendencji odwrotnie proporcjonalnej do ilości opóźnionych pociągów.

Chętnie obejrzałabym prezentacje, na których nie miałam okazji być (np. MGGP, CONECO-BCE i powódź), jak również te na których byłam, a okazały się ciekawsze od pozostałych (np. Energa-Operator, GDDKiA, BULiGL), także  ze względów estetycznych (np. DigitalGlobe – ciekawe zdjęcia satelitarne).

Krótkie podsumowanie konferencji? Reklama goniła reklamę, chociaż na szczęście nie zawsze – można było wyłuskać wystąpienia mniej sponsorowane. A ponadto? Z pewnością wszyscy tworzymy GIS, a jak nie wszyscy, to przynajmniej znaczna część – miło było bowiem spotkać znajomych ;)

Reklamy
Kategorie:Varia
  1. 12/12/2010 o 18:37

    A mi znajomi mówili, że obiad był jeszcze dobry!:)

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: