Strona główna > TNTmips > TNTmips – interfejs użytkownika

TNTmips – interfejs użytkownika

Do wyglądu TNTmips trzeba się przyzwyczaić. Różni się on znacząco od interfejsów wielu znanych i popularnych programów. Dla osób mniej obytych z pracą w różnym oprogramowaniu może na początku stanowić to mały problem. Wszystkie niewygody są jednak w pełni rekompensowane przez ogromne możliwości tego programu.

Pracując w TNTmips możemy korzystać z jednego z dwóch trybów wyświetlania, które swoim wyglądem bazują na interfejsach systemów operacyjnych: Windows Desktop (Microsoft Windows) oraz X Desktop (X Window System). Wyboru dokonujemy klikając podwójnie lewym przyciskiem myszy na ikonę w pasku systemowym lub klikając prawym przyciskiem i wybierając Preferences. Aby zmiany zostały zastosowane należy zamknąć i ponownie uruchomić program.

Od wersji TNTmips 6.70 domyślnym obszarem pracy jest Windows Desktop. W trybie tym każdy proces otwierany jest w samodzielnym oknie. Dzięki temu widzimy w tle zawartość Pulpitu wraz z jego ikonkami oraz inne uruchomiome w danej chwili programy. Przy dużej ilości uruchomionych na raz procesów może wprowadzać to chaos w ogólnej organizacji przestrzeni pracy.

Drugim typem interfejsu jest X Desktop. Poszczególne procesy są uruchamiane również w postaci osobnych okienek, aczkolwiek wszystko działa w ramach jednego obszaru pracy, tzw. MicroImages X Server (kolor jego tła oraz szczegółowe wymiary możemy ustawić przy okazji wyboru trybu interfejsu). Pulpit oraz inne uruchomione programy nie są widoczne. Aby okno danego procesu stało się aktywne wystarczy najechać na nie myszką. W Windows Desktop aby aktywować okno poszczególnego procesu należy dodatkowo kliknąć na nie myszką.

Reklamy
Kategorie:TNTmips
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: