Strona główna > Ciekawe linki, Google, Mapy > Przykłady zastosowań Google Maps

Przykłady zastosowań Google Maps

Kilka ciekawszych zastosowań Google Maps znalezionych w Internecie

Google Maps Racing Game
Wyścigi samochodowe na mapach Google! Wybieramy trasę… i jedziemy ;)

Who is Sick?
Serwis mający na celu informowanie chorobach panujących aktualnie w poszczególnych miejscach na Ziemi. Każda chorująca osoba może podzielić się informacjami na temat obecnie przechodzonej choroby. Strona ruszyła w 2006 roku i jak nie trudno się domyślić większość zamieszczonych informacji dotyczy USA.

Qlock
Zegarynka w skali światowej. Najeżdżamy kursorem na interesujący nas obszar na mapie i uzyskujemy informacje o aktualnej godzinie.

If the Earth were a sandwich…
Czyli szybko sposób na podejrzenie antypodów.

Virtual Tourism
Nie ladka gratka dla wirtualnych turystów. Do wyboru mamy szereg możliwości. Dla przykładu – możemy zwiedzać poszczególne miejsca na Ziemi, jak również wziąć udział w słynnych podróżach (m.in. szlak Orient Expressu czy też wyprawa Magellana). Niegdyś palcem po globusie, dziś myszką po Google Maps…

Flood Maps
Serwis dla wszystkich, którzy pragną się dowiedzieć jakie obszary znajdą się pod wodą przy podniesieniu się poziomu mórz o określoną wysokość. Do wyboru mamy przedział od 0 do 14 metrów.
Osoby zainteresowane bardziej drastyczną prognozą odsyłam do programu World Wind i dodatku „Sea Level”. Przykładowe zrzuty ekranu dla obszaru Europy i Polski:

Webcams around the World
Zbiór obrazów z kamer internetowych zlokalizowanych na całym świecie z podziałem na kategorie (m.in. miasta, plaże, lotniska, ruch uliczny, zwierzęta).

Can you name today’s Port of Call?
Zagadki portowe. Codziennie zdjęcie lotnicze przedstawiające inny port i kilka odpowiedzi do wyboru.

1st Internet Source for UFO Sightings
Serwis poświęcony Niezidentyfikowanemu Obiektowi Latającemu. Mapa przedstawia miejsca, w których UFO było widziane oraz odnośniki do relacji naocznych świadków. Po zapoznaniu się z treścią mapy dla całego świata wniosek nasuwa się jeden – coś to UFO upodobało sobie przeloty nad USA ;)

Live Turbulence Explorer Map
Mapa przedstawiająca miejsca występowania turbulencji z podziałem na ich częstotliwość oraz siłę. Zawarte są również szczegółowe informacje o poszczególnych turbulencjach, m.in. data, czas, wysokość.

Daylight Map
Mapa przedstawiająca aktualny podział kuli ziemskiej na dzień i noc.

Where to live in USA?
Dla zainteresowanych zamieszkaniem w USA. W szybki i wygodny sposób można zrobić rozeznanie w rynku nieruchomości tego kraju.

The Bat Distribution Viewer
I na koniec coś z naszego polskiego podwórka. Funkcjonalna przeglądarka zasięgów występowania poszczególnych gatunków nietoperzy na świecie. Wynikową mapę możemy nie tylko przeglądać, ale co ważne – zapisać w szeregu formatów (PDF, PNG, JPG, KML, SHP). Polecam szczególnie!

Reklamy
Kategorie:Ciekawe linki, Google, Mapy
  1. 08/09/2010 o 12:12

    Super artykuł, napewno użyjemy na naszych stronach te zastosowania

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: