Strona główna > Google, KML > Interaktywny sampler KML

Interaktywny sampler KML

Parę słów wstępu do zagadnień związanych z językiem KML.

KML (Keyhole Markup Language) służy do wyświetlania danych geograficznych w programie Google Earth oraz serwisie Google Maps (również w wersji mobilnej). Pierwszy człon nazwy pochodzi od twórcy słynnego wirtualnego globusa – amerykańskiej firmy Keyhole Inc. (przejętej przez Google w 2004 r.). Jak łatwo się domyślić po drugim członie nazwy – jest to język oparty na składni XML, będący ponadto standardem OGC (The Open Geospatial Consortium).

Pliki KML można tworzyć zarówno w Google Earth, jak i od podstaw w dowolnym edytorze tekstowym, pamiętając jednak o zachowaniu odpowiedniej składni.

Na podanej stronie Google udostępnia interaktywny sampler, dzięki któremu możemy zapoznać się z możliwościami języka KML oraz testować je. Link ten polecam wszystkim zainteresowanym dostosowywaniem map googlowskich do własnych potrzeb.

Wymaga on wtyczki Google Earth Browser Plug-in i w związku z tym na dzień dziesiejszy sampler działa niestety tylko pod systemem Windows oraz w przeglądarkach internetowych IE 6 + 7, Mozilla Firefox, a także Google Chrome.

Reklamy
Kategorie:Google, KML
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: